Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja

web by logIT

English

TAJNIŠTVO:
Ilica 51/ I. kat
10000 Zagreb
Tel: 01/ 48 47 337
Fax: 01/ 48 47 338

Gdje smo?

RAČUNOVODSTVO:
Trg Maršala Tita 4/II. kat
10000 Zagreb
Tel: 01/ 48 82 334
Fax: 01/ 48 55 726

Gdje smo?

E-MAIL:
uprava@nsz.hr

Mapa weba
Primajte novosti sa stranica!
Samo za povjerenike


Education International
Education International

Časopis Radno Pravo
Časopis "Radno Pravo"

Matica hrvatskih sindikata
Matica hrvatskih sindikata

Sindikat državnih i lokalnih službenika
SDLSN

Portal za argumentiranu raspravu
portal za argumentiranu raspravu

Pratite nas i na Facebooku

 


VIJESTI I OBAVIJESTI - AKTUALNOSTI IZ RADA NAŠEG SINDIKATA Povećaj tekstSmanji tekstPrimajte novosti sa stranica
 

Konačni rezultati izbora za viša tijela Sindikata

28. rujna 2010.

Sjednicom Velikog vijeća dovršen izborni ciklus u Sindikatu

  REZULTATI IZBORA ZA VIŠA TIJELA SINDIKATA

Izbori u Sindikatu provode se u tri kruga. Prvi krug je započeo u rujnu 2009. godine kada su podružnice započele proces izbora za vodstva podružnica i zastupnike Sabora Sindikata. Podružnice su se zatim konstituirale (među izabranim predstavnicima odabrani su glavni povjerenici), dok su na konsitituirajućim sjednicama regionalnih vijeća izabrani njihovi predsjednici i predstavnici u Senatu.

Zatim su novoizabrani zastupnici Sabora na 7. Saboru Sindikata održanom 12.lipnja 2010 među sobom tajnim glasovanjem izabrali Veliko vijeće, Časni sud, Nadzorno vijeće i predsjednika Sindikata. Na Saboru je od ukupno 317 zastupnika bilo prisutno njih 271 (85%), a od ukupno 130 podružnica svoje predstavnike je poslalo njih 115 (88%).

Izborni ciklus je završio 25. rujna 2010. kada su na konstituirajućoj sjednici Velikog vijeća njegovi članovi među sobom izabrali predsjednika i potpredsjednika Velikog Vijeća te članove Malog i Upravnog vijeća.

 

Rezultate izbora navodimo prema hijerarhiji:

 

PREDSJEDNIK SINDIKATA

Za predsjednika Sindikata na Saboru je izabran prof. dr. sc. Krunoslav Pisk (Sveučilište u Dubrovniku) sa 144 glasa.

Drugi kandidat, prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga dobio je 103 glasa.
 

PREDSJEDNIK VELIKOG VIJEĆA

Na konstituirajućoj sjednici Velikog vijeća održanoj u Jezerčici 24. i 25. rujna 2010. članovi Velikog vijeća tajnim glasovanjem jednoglasno su izabrali Vilima Ribića za predsjednika Velikog vijeća. Za ovu funkciju nije bilo drugih kandidata.

 

POTPREDSJEDNIK VELIKOG VIJEĆA

Na izborima za potpredsjednika Velikog vijeća među četiri kandidata (dr. Garašić, prof. dr. Radeka, dr. Smital i prof.dr. Šimpraga) tajnim glasovanjem izabran je prof. dr. sc. Igor Radeka (Sveučilište u Zadru).

 

ZAMJENIK PREDSJEDNIKA SINDIKATA

Sukladno Statutu, prof. dr. sc. Igor Radeka imenovan je za zamjenika predsjednika Sindikata. 

 

MALO VIJEĆE

Kandidati za izbor u Malo vijeće su svi članovi Velikog vijeća koji tajnim glasovanjem među sobom izabiru 7 članova Malog vijeća. Po funkciji članovi Malog vijeća su predsjednik Sindikata i predsjednik Velikog vijeća.

Izabrani su (prema broju glasova):

prof.dr.sc. Igor Radeka, dr.sc. Darko Orešković, prof.dr.sc. Zvonimir Šikić, dr.sc. Tvrtko Smital, doc.dr.sc. Vesnica Garašić, prof.dr.sc. Miljenko Šimpraga, dr.sc. Šandor Dembitz

 

UPRAVNO VIJEĆE

Kandidati za izbor u Upravno vijeće su svi članovi Velikog vijeća koji tajnim glasovanjem među sobom izabiru 7 članova Upravnog vijeća.

Izabrani su (prema broju glasova):

dr.sc. Tvrtko Smital, dr.sc. Tomislav Duvnjak, prof.dr.sc. Želimir Dulčić, prof.dr.sc. Branko Novak, mr.sc. Mirko Petrić, Heli Hajdić, Mirela Bojić.

 

VELIKO VIJEĆE

Za 28 mjesta u Velikom vijeću na Saboru se kandidiralo 66 kandidata. Mjesta se u Velikom vijeću popunjavaju na poludirigirani način, tako da se prvo osigura članstvo 14 članova koji su predstavnici manjinskih skupina u Sindikatu (npr. tri nenastavnog i neznanstvenog osoblja, jednog člana s ustanova koje nisu nastavne i istraživačke, dva predstavnika suradničkih i nastavnih zvanja, te osam predstavnika iz regionalnih vijeća izvan Zagreba). Nakon toga se preostalih 14 članova bira prema broju dobivenih glasova. Glasovalo je 259 zastupnika, od čega su 3 listića bila nevažeća.

U Veliko vijeće izabrani su (zadnja kolona pripadnost manjinskim skupinama)

r.b.

Ime i Prezime

br. glasova

Manjinska skupina

1.  

Vilim Ribić

222 glasa

 

Tajništvo Sindikata, Zagreb

2.  

Mirela Bojić

202 glasa

Nenastavno osoblje

Tajništvo Sindikata, Zagreb

3.  

prof. dr. sc. Zvonimir Šikić

198 glasova

 

Fakultet stroj. i brodogradnje, Zg

4.  

prof. dr. sc. Krunoslav Pisk

186 glasova

RV SPLIT

Sveučilište u Dubrovniku

5.  

Heli Hajdić Nikolić

169 glasova

Nenastavno osoblje

Fakultet političkih znanosti, Zagreb

6.  

doc. dr. sc. Vesnica Garašić

162 glasa

 

Rudarsko-geol. naftni fakultet, Zg

7.  

dr. sc. Tvrtko Smital

151 glas

 

Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

8.  

prof. dr. sc. Ivo Goldstein

149 glasova

 

Filozofski fakultet, Zagreb

9.  

prof. dr. sc. Želimir Dulčić

142 glasa

RV SPLIT

Ekonomski fakultet, Split

10.

prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga

145 glasova

 

Veterinarski fakultet, Zagreb

11.

doc. dr. sc. Vesna Ilakovac

135 glasova

RV OSIJEK

Medicinski fakultet, Osijek

12.

prof. dr. sc. Branko Novak

121 glas

RV OSIJEK

Ekonomski fakultet, Osijek

13.

dr. sc. Tomislav Duvnjak

119 glasova

 

Poljoprivredni institut, Osijek

14.

prof. dr. sc. Mirko Primc

117 glasova

 

PMF - Matematički odjel, Zagreb

15.

prof. dr. sc. Diana Stolac

117 glasova

RV RIJEKA

Filozofski fakultet, Rijeka

16.

prof. dr. sc. Igor Radeka

112 glasova

RV SPLIT

Sveučilište u Zadru

17.

akademik Ivo Šlaus

112 glasova

 

Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

18.

mr. sc. Mirko Petrić

111 glasova

viši predavač

Sveučilište u Zadru

19.

dr. sc. Darko Orešković

108 glasova

 

Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

20.

Jasna Mufić

102 glasa

posebne ustanove

Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Zg

21.

prof. dr. sc. Vlatka Rozman

99 glasova

 

Poljoprivredni fakultet, Osijek

22.

prof. dr. sc. Višnja Besendorfer

94 glasa

 

PMF - prirodoslovni odjeli, Zagreb

23.

Mirjana Kralj

93 glasa

nenastavno osoblje SSS

Inst. za med. istraž. i med. rada, Zg

24.

prof. dr. sc. Šandor Dembitz

93 glasa

 

Fakultet elektrot. i rač., Zagreb

25.

Dragana Bjelić

90 glasova

 

Veleučilište u Požegi

26.

doc. dr. sc. Ivana Štimac Grandić

73 glasa

RV RIJEKA

Građevinski fakultet, Rijeka

27.

mr. phar. Tin Weitner

63 glasa

predstavnik asistenata

Farmac. - biokemijski fakultet, Zg

28.

Željko Rosandić

50 glasova

predstavnik asistenata

Strojarski fakultet, Slavonski Brod

Radi transparentnosti navodimo i ostale kandidate za članove velikog vijeća:

Kandidati koji su bili plasirani među 28 mjesta, ali zbog poludirigiranog sustava nisu ušli u Veliko vijeće su:

26.

Dubravka Levak - Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

87 glasova

27.

dr. sc. Roberto Lujić - Strojarski fakultet, Slavonski Brod

84 glasa

28.

dr. sc. Delko Barišić - Institut "Ruđer Bošković", Zagreb

83 glasa

Ostali kandidati koji nisu ušli u Veliko vijeće, a dobili su veći broj glasova od kandidata s najmanjim brojem glasova koji je ušao u Veliko vijeće su:

29. Igor Čaljkušić, Umjetnička akademija, Split, 76 glasova, 31. dr. sc. Nikola Đaković,  Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zagreb, 72 glasa, 32. dr. sc. Mario Gabričević, Farmaceutsko-biokemijski fakultet, Zagreb, 71 glas, 33. dr. sc. Mirko Klarić, Pravni fakultet, Split, 70 glasova, 34. dr. sc. Predrag Marković, Filozofski fakultet, Zagreb, 70 glasova, 35. dr. sc. Tatjana Bakran- Petricioli, PMF - Prirodoslovni odjeli, Zoologijski zavod, Zagreb, 66 glasova, 36. Saša Delić Matas, Građevinsko-arhitektonski fakultet, Split, 63 glasa, 37. dr. sc. Ivica Strelec, Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek, 63 glasa, 38. Snježana Šimunić, Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb, 63 glasa, 40. dr. sc. Denis Pelin, Elektrotehnički fakultet, Osijek, 62 glasa, 41. dr. sc. Ljiljana Bedrica, Veterinarski fakultet, Zagreb, 61 glas, 42. dr. sc. Alan Antonović, Šumarski fakultet, Zagreb, 59 glasova, 43. Zora Žitnik, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb, 59 glasova, 44. dr. sc. Zoran Grgić, Agronomski fakultet, Zagreb, 57 glasova, 45. dr. sc. Valentina Hajek-Tadesse, Hrvatski geološki institut, Zagreb, 56 glasova, 46. Spomenka Georgijević, Pomorski fakultet, Rijeka, 54 glasa, 47. dr. sc. Roberto Žigulić, Tehnički fakultet, Rijeka, 54 glasa, 48. Melita Čalić, Umjetnička akademija, Osijek, 52 glasa, 49. Marko Gregurić, Učiteljski fakultet, Zagreb, 52 glasa, 51. mr. sc. Lidija Štefić, Stomatološki fakultet, Zagreb, 50 glasova

15 preostalih kandidata imaju manje od 50 glasova.

 

ČASNI SUD

Na izborima za Časni sud bilo je 18 kandidata. Izabrani su:

1.     akademkinja Sibila Jelaska (PMF-prirodoslovni odjeli, Zagreb) - 188

2.     doc. dr. sc. Dražen Cuculić (Medicinski fakultet, Rijeka) - 144

3.     prof. dr. sc. Frane Delaš (Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zg) - 105

4.     Zlatko Klanac (Arhitektonski fakultet, Zagreb) - 103

5.     doc. dr. sc. Rajko Odobaša (Pravni fakultet, Osijek) - 94

6.     doc. dr. sc. Drago Bešlo (Poljoprivredni fakultet, Osijek) - 84

7.     Jadranka Blaško (Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku) - 72

 

NADZORNO VIJEĆE

Na izborima za Nadzorno vijeće bilo je 12 kandidata. Izabrani su: 

1.      doc. dr. sc. Ivana Dražić Lutilsky (Ekonomski fakultet, Zagreb) - 193

2.      doc. dr. sc. Tomislav Šikić (Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zg) - 191

3.      doc. dr. sc. Nikica Gilić (Filozofski fakultet, Zagreb) - 163

4.      mr. sc. Maja Krčum (Pomorski fakultet, Split) - 144

5.      Božica Vrebac (Medicinski fakultet, Osijek) - 131

6.      Dubravka Varga (Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek) - 118

7.      dr. sc. Vesna Babić Ivančić (Institut "Ruđer Bošković", Zagreb) - 106 


Svim izabranima čestitamo.


Arhiva novosti


Povratak na vrh stranice

 






 

Einstein - član Sindikata

Što imam od Sindikata

Što imam od Sindikata

 


01. siječnja 1970.

Opširnije...

 
Forum
Često postavljana pitanja
Prilozi članova
Temeljni kolektivni ugovor
Kolektivni ugovor za znanost i visoko obrazovanje
Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju
Ostali važniji propisi
Web dizajn i programiranje: logIT internet usluge