Službeni rezultati izbora na Saboru Sindikata

PREDSJEDNIK SINDIKATA

Za predsjednika Sindikata kao jedini kandidat izabran je prof. dr. sc. Igor Radeka, Sveučilište u Zadru, sa 234 glasa od 237 važećih listića.

VELIKO VIJEĆE

Za 28 mjesta u Velikom vijeću na Saboru se kandidiralo 48 kandidata. Mjesta se u Velikom vijeću popunjavaju na poludirigirani način, tako da se prvo osigura članstvo 13 članova koji su predstavnici manjinskih skupina u Sindikatu (npr. tri nenastavnog i neznanstvenog osoblja, jednog člana s ustanova koje nisu nastavne i istraživačke, tri predstavnika suradničkih i nastavnih zvanja, te šest predstavnika iz regionalnih vijeća izvan Zagreba). Nakon toga se preostalih 15 članova bira prema broju dobivenih glasova. Glasovalo je 244 zastupnika, od čega je 1 listić bio nevažeći.

U Veliko vijeće izabrani su (zadnja kolona označava pripadnost manjinskim skupinama):

Redoslijed Ime i prezime Podružnica Broj glasova Manjinska skupina
1. Vilim Ribić Tajništvo Sindikata 210
2. Prof. dr. sc. Igor Radeka Sveučilište u Zadru 197 RV Split
3. Doc. dr. sc. Vesnica Garašić Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Zagreb 177
4. Dr. sc. Petar Pervan Institut za fiziku, Zagreb 177
5. Prof. dr. sc. Zvonimir Šikić Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb 170
6. Dr. sc. Tvrtko Smital Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb 169
7. Sabina Obranić Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku 152 Nenastavno osoblje SSS
8. Mr. sc. Mirko Petrić Sveučilište u Zadru 151 Viši predavač
9. Prof. dr. sc. Nikola Đaković Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zagreb 149 Posebne ustanove
10. Prof. dr. sc. Predrag Marković Filozofski fakultet, Zagreb 149
11. Doc. dr. sc. Tomislav Šikić Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb 145
12. Prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga Veterinarski fakultet, Zagreb 138
13. Prof. dr. sc. Vesna Ilakovac Medicinski fakultet, Osijek 135 RV Osijek
14. Doc. Igor Čaljkušić Umjetnička akademija, Split 133 RV Split
15. Dr. sc. Tomislav Duvnjak Poljoprivredni institut, Osijek 129 RV Osijek
16. Dubravka Levak Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb 129 Nenastavno osoblje SSS
17. Prof. dr. sc. Diana Stolac Filozofski fakultet, Rijeka 124 RV Rijeka
18. Nadica Vincek PMF – Zoologijski zavod, Zagreb 121 Nenastavno osoblje SSS
19. Prof. dr. sc. Želimir Dulčić Ekonomski fakultet, Split 120
20. Ivica Šušak Hrvatski institut za povijest, Zagreb 120
21. Heli Hajdić Nikolić Fakultet političkih znanosti, Zagreb 119
22. Prof. dr. sc. Višnja Besendorfer PMF-Zavod za molekularnu biologiju, Zagreb 116
23. Prof. dr. sc. Rajko Odobaša Pravni fakultet, Osijek 107
24. Lada Sartori Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split 106
25. Dr. sc. Neira Torić Malić Građevinski fakultet, Rijeka 106 Predstavnik asistenata
26. Dr. sc. Darko Orešković Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb 104
27. Željko Rosandić Strojarski fakultet, Slavonski Brod 101 Predstavnik asistenata
28. Doc. dr. sc. Ivana Štimac Grandić Građevinski fakultet, Rijeka 101 RV Rijeka

Kandidati koji su bili plasirani među 28 mjesta, ali zbog poludirigiranog sustava nisu ušli u Veliko vijeće su:

Prof. dr. sc. Šandor Dembitz Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb 102

19 preostalih kandidata imaju manje od 101 glasa.

ČASNI SUD

Na izborima za Časni sud bilo je 13 kandidata. Izabrani su:

Redoslijed Ime i prezime Podružnica Broj glasova
1 Dalida Cikatić Karačić Umjetnička akademija, Split 156
2 Stanislav Krajnović Sveučilište u Zadru 153
3 Prof. dr. sc. Ines Mrakovčić-Šutić Medicinski fakultet, Rijeka 134
4 Prof. dr. sc. Denis Pelin Elektrotehnički fakultet, Osijek 115
5 Božica Vrebac Medicinski fakultet, Osijek 109
6 Darija Balonek-Nikolić Medicinski fakultet, Osijek 105
7 Prof dr. sc. Ivan-Krešimir Svetec Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb 103

NADZORNO VIJEĆE

Na izborima za Nadzorno vijeće bilo je 12 kandidata. Izabrani su:

Redoslijed Ime i prezime Podružnica Broj glasova
1 Prof. dr. sc. Ivana Dražić Lutilsky Ekonomski fakultet, Zagreb 168
2 Martina Jaklenec Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zagreb 136
3 Irena Jurčec Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb 130
4 Dubravka Varga Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek 122
5 Doc. dr. sc. Dražen Koški Ekonomski fakultet, Osijek 115
6 Prof. dr. sc. Roberto Žigulić Tehnički fakultet, Rijeka 112
7 Doc. dr. sc. Maja Krčum Pomorski fakultet, Split 110

 

Prigovore na rezultate izbora možete dostaviti pisanim putem u Tajništvo Sindikata znanosti u roku od 8 dana od objave na web stranicama Sindikata.

 


Ključne riječi:

Igor Radeka | izbori u sindikatu | rezultati izbora za viša tijela | Sabor Sindikata



Back to Top