8. Sabor Sindikata znanosti – 31. svibnja 2014.

Obavještavamo vas kako će se 8. Sabor Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja održati u subotu, 31. svibnja 2014., u zajedničkoj Velikoj predavaonici Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta i Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Pierottijeva 6.

Na Saboru će biti predstavljen pregled svih važnih aktivnosti Sindikata u zadnje četiri godine, raspravljen prijedlog politike u znanosti i visokom obrazovanju, kao  i popratne rezolucije te definirana strategija Sindikata za naredno razdoblje.

U sklopu Sabora će se provesti i izbori za viša tijela Sindikata: Veliko vijeće, Časni sud, Nadzorno vijeće te za predsjednika Sindikata. Kao i na prošlim saborima, i ove godine imamo velik broj izrazito kvalitetnih kandidata za više funkcije, te vam ih ovom prilikom predstavljamo:

Kandidati za predsjednika Sindikata:

  1. prof. dr. sc. Igor Radeka, Sveučilište u Zadru

Kandidati za Veliko vijeće

  1. dr. sc. Osor Slaven Barišić, Institut za fiziku, Zagreb
  2. Adela Belinić, Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb
  3. prof. dr. sc. Višnja Besendorfer, PMF-Zavod za molekularnu biologiju, Zagreb
  4. doc. dr. sc. Drago Bešlo, Poljoprivredni fakultet, Osijek
  5. Anita Bocak, Rektorat Sveučilišta u Zagrebu
  6. doc. dr. sc. Nela Bosner, PMF-Matematički odsjek, Zagreb
  7. doc. Igor Čaljkušić, Umjetnička akademija, Split
  8. prof. dr. sc. Lidija Ćurković, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb
  9. prof. dr. sc. Šandor Dembitz, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb
  10. prof. dr. sc. Želimir Dulčić, Ekonomski fakultet, Split
  11. dr. sc. Tomislav Duvnjak, Poljoprivredni fakultet, Osijek
  12. prof. dr. sc. Nikola Đaković, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zagreb
  13. doc. dr. sc. Vesnica Garašić, Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Zagreb
  14. Heli Hajdić Nikolić, Fakultet političkih znanosti, Zagreb
  15. prof. dr. sc. Vesna Ilakovac, Medicinski fakultet, Osijek
  16. doc. dr. sc. Ivica Jurić-Grgić, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split
  17. doc. dr. sc. Dražen Koški, Ekonomski fakultet, Osijek
  18. doc. dr. sc. Maja Krčum, Pomorski fakultet, Split
  19. Dubravka Levak, Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb
  20. dr. sc. Sven Marcelić, Sveučilište u Zadru
  21. prof. dr. sc. Predrag Marković, Filozofski fakultet, Zagreb
  22. dr. sc. Iva Movre Šapić, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Zagreb
  23. Jasna Mufić, Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Zagreb
  24. Sabina Obranić, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku
  25. prof. dr. sc. Rajko Odobaša, Pravni fakultet, Osijek
  26. dr. sc. Darko Orešković, Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb
  27. dr. sc. Petar Pervan, Institut za fiziku, Zagreb
  28. mr. sc. Mirko Petrić, Sveučilište u Zadru
  29. prof. dr. sc. Ana Proroković, Sveučilište u Zadru
  30. prof. dr. sc. Igor Radeka, Sveučilište u Zadru
  31. dr. sc. Edo Rajh, Ekonomski institut, Zagreb
  32. Vilim Ribić, Tajništvo Sindikata
  33. Željko Rosandić, Strojarski fakultet, Slavonski Brod
  34. prof. dr. sc. Vlatka Rozman, Poljoprivredni fakultet, Osijek
  35. Lada Sartori, Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split
  36. Duje Smirčić, Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Zagreb
  37. dr. sc. Tvrtko Smital, Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb
  38. doc. dr. sc. Damir Stanzer, Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb
  39. prof. dr. sc. Diana Stolac, Filozofski fakultet, Rijeka
  40. doc. dr. sc. Tomislav Šikić, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb
  41. prof. dr. sc. Zvonimir Šikić, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb
  42. prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, Veterinarski fakultet, Zagreb
  43. doc. dr. sc. Ivana Štimac Grandić, Građevinski fakultet, Rijeka
  44. Ivica Šušak, Hrvatski institut za povijest, Zagreb
  45. dr. sc. Neira Torić Malić, Građevinski fakultet, Rijeka
  46. Nadica Vincek, PMF – Zoologijski zavod, Zagreb
  47. Božena Vlainić, Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Zagreb
  48. Zora Žitnik, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb

Kandidati za Časni sud

  1. Darija Balonek-Nikolić, Medicinski fakultet, Osijek
  2. Dalida Cikatić Karačić, Umjetnička akademija, Split
  3. prof. dr. sc. Tomislav Ćosić, Agronomski fakultet, Zagreb
  4. prof. dr. sc. Frane Delaš, Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb
  5. mr. sc. Jasna Dravec Braun, PMF-Matematički odsjek, Zagreb
  6. Iva Klobučar Srbić, Leksikografski zavod “Miroslav Krleža”
  7. Stanislav Krajinović, Sveučilište u Zadru
  8. prof. dr. sc. Mirela Leskovac, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Zagreb
  9. prof. dr. sc. Ines Mrakovčić-Šutić, Medicinski fakultet, Rijeka
  10. Jasna Mufić, Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Zagreb
  11. prof. dr. sc. Denis Pelin, Elektrotehnički fakultet, Osijek
  12. prof. dr. sc. Ivan-Krešimir Svetec, Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb
  13. Božica Vrebac, Medicinski fakultet, Osijek

Kandidati za Nadzorno vijeće

  1. prof. dr. sc. Ivana Dražić Lutilsky, Ekonomski fakultet, Zagreb
  2. Martina Jaklenec, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zagreb
  3. Irena Jurčec, Institut „Ruđer Bošković“, Zagreb
  4. doc. dr. sc. Dražen Koški, Ekonomski fakultet, Osijek
  5. doc. dr. sc. Maja Krčum, Pomorski fakultet, Split
  6. dr. sc. Sven Marcelić, Sveučilište u Zadru
  7. Jasna Mufić, Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Zagreb
  8. Mirjana Prpić, Rektorat Sveučilišta u Rijeci
  9. doc. dr. sc. Tomislav Šikić, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb
  10. Dubravka Varga, Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek
  11. Božica Vrebac, Medicinski fakultet, Osijek
  12. prof. dr. sc. Roberto Žigulić, Tehnički fakultet, Rijeka

 

 


Ključne riječi:

izbori u sindikatu | Sabor Sindikata



Back to Top